Fredfiske - rybolov a ubytování v Norsku

chata fredfiske

fredfiske

Máte chuť si pořádně zarybařit, ale české rybníky či přehrady už vám nestačí? Vyrazte na ryby do Norska! Na malebném ostrově Grisvågøya, který se nachází přibližně 30 kilometrů od města Aure, si budete moci vychutnat to pravé rybářské dobrodružství v panensky čisté severské přírodě. K tomuto oblíbenému rybářskému letovisku je to autem z Brna zhruba 2100 kilometrů a užít si v něm můžete všech vymožeností, jež tradiční rybářská destinace, jakou Norsko je, nabízí.

Chata se nachází na klidném místě jen asi 50 metrů od mola se třemi loděmi, které můžete pro větší zážitek využívat. Z bezpečnostních důvodů jsou lodě trojmístné, dvě jsou dlouhé 17,5 stop, jedna 18,5 stop, a všechny jsou stabilní a snadno ovladatelné. Pohánějí je úsporné motory o výkonu 25 kW, které podle stylu jízdy spotřebují 10 až 15 litrů benzinu denně, obvykle se ale rybáři nemají problém vejít do 10 litrů na jeden den a jejich provoz je ekonomicky velmi výhodný.

Všechny úlovky si můžete schovat přímo u blízké filetovny, kde máte k dispozici dva velké mrazáky o objemu 400 litrů a bez problémů v nich uskladníte všechno, co ulovíte.

Chata má kapacitu 12 osob a užijete si maximálního komfortu. Vedle televize, připojení k internetu a dvou koupelen a dvou toalet můžete využít kompletně vybavenou kuchyň s přilehlou místností pro schraňování všech zásob s dostatečným množstvím mrazáků a lednic. Před domkem je rovněž prostor ke grilování a možnost posezení s krásným výhledem na moře, takže cokoli přes den ulovíte, můžete ještě čerstvé ten večer zpracovat na ohni.

 

Ubytování zajišťuje český delegát, který se o vás první den postará, a jedete-li na podobnou výpravu poprvé, předá vám lodě i s odbornou instruktáží, cokoli vysvětlí a zajistí a samozřejmostí je, že budete-li během pobytu potřebovat sebemenší maličkost, bude stále na telefonu. Rovněž vás provede po všech místech, jež jsou k rybolovu nejvhodnější. Oblast se totiž nachází ve velmi zarybněné části fjordu, kde lov bývá nejhojnější a často nejvydařenější: místa jako Torsk, Sei, Lyr, Hyse, Lenge či Kveite již mají zvuk i mezi českými rybáři. Během letních dnů je navíc obrovskou výhodou polohy chaty velký výskyt makrel přímo v nejbližším dosahu.

Minimální počet osob každé rybářské výpravy je 5. Nástupním dnem je vždy sobota a turnusy se střídají po týdnu; bude-li mít někdo zájem o více než sedm dní rybářského dobrodružství, je třeba objednat dvoutýdenní pobyt. Přesnější informace se dozvíte na e-mailové adrese info@fredfiske.cz .

ryby Torsk, Sei, Lyr, Hyse, Lenge, Kveite lode dvě lodě: 17,5 ft.
jedna loď: 18,5 ft.
obsah motorů: 25 kw
nahoru